Beauty / Wszystkie artykuły

11242035926_a1cf8c4ef1_k_fotor

Kilka wskazówek na to, jak nie przytyć zimą

Zima rozleniwia, chyba każdy się z tym zgodzi. Kubek goręcej czekolady, koc i ulubiony serial to rzeczy, o których marzymy w zimowe wieczory. A brak ruchy i ciągle lenistwo przysparzają nam kolejnych niechcianych kilogramów. Jak sprawić, że zimą nie przytyjemy?

15475960727_617abbe9a6_b_fotor

Jakie zabiegi warto wykonać na skórę jesienią?

Lato i wakacje to często czas beztroskiego wypoczynku nad wodą, na słońcu. Niekiedy takie czynniki jak opalanie, słona woda, wiatr, czy suche powietrze mają negatywny wpływ na kondycję skóry.

Woman pouring essential oil

Nawilżanie skóry – oliwka i jej zastosowanie

Nawilżanie ciała – skóra po lecie bywa przesuszona i odwodniona na skutek wystawiania jej na długotrwałą ekspozycję promieni słonecznych, które nadając, jej ładny koloryt jednocześnie ją przesuszyły. Jesień jest najlepszą porą na intensywne nawilżenie i regenerację skóry. Zdrowa dobrze nawilżona skóra dłużej zatrzyma opaleniznę oraz będzie ładnie się prezentować w wydekoltowanych kreacjach.

36252807596_1b1330a8c3_b

Zacznij dzień od wody

Woda jest głównym czynnikiem, który daje życie. Bez wody nie byłoby życia ludzkiego, zwierzęcego, roślinnego ani żadnego innego. Dlatego tak ważna jest świadomość spożywania odpowiedniej ilości wody do naszego organizmu.

woman depilating legs by waxing

Depilacja- jak wybrać najlepszą metodę na wakacje?

Gładkie, zadbane kobiece ciało jest tak samo ważne, jak dbanie o higienę, dlatego też latem, kiedy odsłania się szczególnie dużo ciała należy pamiętać o odpowiedniej depilacji. Choć jest wiele skutecznych rozwiązań, to warto wybrać tę, która jest najlepsza dla danej osoby, a także dla konkretnej partii ciała. Jakie metody są do wyboru i z czym to się wiąże?

Depilacja maszynką
Jest to najtańsza, najprostsza i najbardziej popularna forma usuwania zbędnego owłosienia, jednak ma ona też swoje wady, czyli szybkie odrastanie włosków, a także ryzyko skaleczenia oraz konieczność częstego wymieniania maszynek.

Depilator
W tym przypadku mamy do czynienia z efektem gładkiej skóry przez dłuższy okres czasu nawet przez dwa, lub trzy tygodnie. Jednak sama depilacja może być niekomfortowa i nawet bolesna, zaś sam zakup dobrego depilatora to dość duży wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Wosk lub plastry z woskiem
Aby wydepilować się w ten sposób można kupić w aptece, czy drogerii gotowe paski, a także zaopatrzyć się w wosk i podgrzewacz, aby można było przeprowadzać zabieg samodzielnie. W tym przypadku zaletą jest powolne odrastanie włosków, gdzie można zapomnieć o depilacji przez dwa lub trzy tygodnie, zaś włoski odrastają słabsze i delikatniejsze. Jednak depilacja woskiem jest mało komfortowa, a także niesie za sobą ryzyko powstania podrażnień.

Kremy do depilacji
Po ich zastosowaniu włoski nie są usuwane z cebulką, dlatego też odrastają bardzo szybko- tak samo jak przy depilacji maszynką. Kremy są mało wydajne i zawierają wiele substancji chemicznych, które mogą uczulać i podrażniać. Jednak ta forma depilacji jest niezwykle prosta, komfortowa i zupełnie bezbolesna.

Tak naprawdę nie ma doskonałej formy depilacji, gdyż każda z nich ma swoje wady i zalety, jednak warto wybrać odpowiednią dla siebie i uwzględnić swoje finanse, próg bólu, skłonność do podrażnień, dzięki czemu można wybrać najlepszą formę dla siebie i cieszyć się gładkim ciałem.

5884936245_f989aac7f8_b

Ziołowy relaks: jak w naturalny sposób pokonać stres?

Życie w ciągłym biegu, coraz większa ilość obowiązków zawodowych i domowych – wszystko to sprawia, że napięcie nerwowe i stres towarzyszą nam niemal na każdym kroku. W jaki sposób możemy się z nimi uporać? Za nim sięgniemy po silne środki na uspokojenie, przetestujmy te zioła, które pomogą nam się zrelaksować w naturalny i bezpieczny sposób.

8577662985_4094beed17_b

Poranna kawa – pić czy sobie odmówić?

Każdy człowiek ma swoje marzenia. Niektórzy chcą przeżyć swoje życie jak najmniej angażując się w swój wygląd a niektórzy bardzo dbają o swoje zdrowie oraz to jak wyglądają.

6852595565_ef583be98b_b_fotor

Jak zasnąć i obudzić się wypoczętym?

Zapotrzebowanie na sen jest kwestią indywidualną, jednak większość ludzi odczuwa potrzebę 7-8-godzinnego snu na dobę. Co zrobić w przypadku, gdy mamy problemy z zaśnięciem, mimo zmęczenia? Przede wszystkim nie należy się tym przejmować, bo zamartwianie się i lęk o to, czy uda nam się zasnąć i wypocząć wcale nie ułatwia nam zasypiania, przeciwnie – powoduje, że jesteśmy jeszcze bardziej spięci i jeszcze bardziej się martwimy.

34089558653_c760c13c5d_b

Refleksoterapia stóp

Refleksoterapia stóp -czyli co?
Pod tą tajemniczą nazwą kryje się bardzo przyjemna i skuteczna metoda naturalnego pobudzania organizmu. Nie jest to jednak metoda leczenia (!) a jedynie pobudzanie organizmu.

15556623205_f301bab114_h

Piękne włosy jesienią

Zapewne wiele z nas zadaje sobie pytanie: „Jak zadbać o skórę głowy i włosy po lecie ?”. W internecie można znaleźć setki, a nawet tysiące porad. Niektórzy internauci zachwalają naturalne metody, inni testują kosmetyki z drogerii lub apteki. Nadejście nowego sezonu oznacza nowe wyzwania, z którymi poradzić będą sobie musiały również nasze włosy.

29360194700_eea05e0dd0_b

Zielona herbata – właściwości i działanie

Zielona herbata – napój przyrządzany z suszonych ręcznie zbieranych liści poddanych minimalnemu procesowi suszenia (oksydacji). Zielony napar uważany jest za „napój młodości” posiadający właściwości prozdrowotne. Herbata zielona (chińska) pochodzi ze starożytnych Chin gdzie znana i wykorzystywana jest 4500 lat – herbata jest napojem znanym i spożywanym na całym świecie.