facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Depilacja- jak wybrać najlepszą metodę na wakacje?

woman depilating legs by waxing Beauty
woman depilating her legs by waxing - studio on white background

Gładkie, zadbane kobiece ciało jest tak samo ważne, jak dbanie o higienę, dlatego też latem, kiedy odsłania się szczególnie dużo ciała należy pamiętać o odpowiedniej depilacji. Choć jest wiele skutecznych rozwiązań, to warto wybrać tę, która jest najlepsza dla danej osoby, a także dla konkretnej partii ciała. Jakie metody są do wyboru i z czym to się wiąże?

Depilacja maszynką
Jest to najtańsza, najprostsza i najbardziej popularna forma usuwania zbędnego owłosienia, jednak ma ona też swoje wady, czyli szybkie odrastanie włosków, a także ryzyko skaleczenia oraz konieczność częstego wymieniania maszynek.

Depilator
W tym przypadku mamy do czynienia z efektem gładkiej skóry przez dłuższy okres czasu nawet przez dwa, lub trzy tygodnie. Jednak sama depilacja może być niekomfortowa i nawet bolesna, zaś sam zakup dobrego depilatora to dość duży wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Wosk lub plastry z woskiem
Aby wydepilować się w ten sposób można kupić w aptece, czy drogerii gotowe paski, a także zaopatrzyć się w wosk i podgrzewacz, aby można było przeprowadzać zabieg samodzielnie. W tym przypadku zaletą jest powolne odrastanie włosków, gdzie można zapomnieć o depilacji przez dwa lub trzy tygodnie, zaś włoski odrastają słabsze i delikatniejsze. Jednak depilacja woskiem jest mało komfortowa, a także niesie za sobą ryzyko powstania podrażnień.

Kremy do depilacji
Po ich zastosowaniu włoski nie są usuwane z cebulką, dlatego też odrastają bardzo szybko- tak samo jak przy depilacji maszynką. Kremy są mało wydajne i zawierają wiele substancji chemicznych, które mogą uczulać i podrażniać. Jednak ta forma depilacji jest niezwykle prosta, komfortowa i zupełnie bezbolesna.

Tak naprawdę nie ma doskonałej formy depilacji, gdyż każda z nich ma swoje wady i zalety, jednak warto wybrać odpowiednią dla siebie i uwzględnić swoje finanse, próg bólu, skłonność do podrażnień, dzięki czemu można wybrać najlepszą formę dla siebie i cieszyć się gładkim ciałem.

 • małgo

  temat bardzo uciążliwy latem!

 • Koso

  Nie przepadam za depilatorami dlatego wybrałam maszynkę :P

 • Olo

  Od lat mój sposób to wosk! Jestem bardzo zadowolona i już bardzo się do tego przyzwyczaiłam.

 • JUulitka

  Wiele skutecznych, ale tylko jedna jak dla mnie jedna bezbolesna – maszynka kochana!

 • patrcyja.g

  WOSK JEST OK!

 • Klaudynka

  Przetestowałam bardzo dużo depilatorów a i tak wróciłam do maszynki he

 • natalo2

  Depilator na lato, maszynka na zimę

 • JUlka

  W podróże zawsze zabieram kremy do depilacji :))

 • ewulaa

  Ja lubię plastry z woskiem :))

 • martulka

  Latem z maszynką jest po prostu mordęga!

 • Justy

  Nie dałabym rady maszynką, za dużo bólu :P

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!