facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Medycyna estetyczna – zadbaj o bezpieczeństwo zabiegu

hugowom Beauty Foto: hugowom

Wypełnianie skóry kwasem hialuronowym z roku na rok zyskuje coraz więcej entuzjastów. Jednak mimo że popularność tego zabiegu rośnie, nie zawsze wiemy, jak właściwie się do niego przygotować. Kilku wskazówek udziela ekspert dr Agnieszka Pietrzykowska.

Sprawdź kwalifikacje lekarza

W Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, zabiegi z kwasem hialuronowym mogą wykonywać lekarze – absolwenci uczelni medycznych z nadanym prawem wykonywania zawodu lekarza. Aby zweryfikować to, czy specjalista, do którego się udajemy, posiada odpowiednie kwalifikacje, warto sprawdzić, czy jest on lekarzem certyfikowanym przez stowarzyszenie zrzeszające lekarzy. W Polsce działa kilka tego rodzaju stowarzyszeń, w tym między innymi: Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Polskie Towarzystwo Dermatologiczne – Sekcja Dermatologii Estetycznej. Wybierając certyfikowanego lekarza, mamy pewność, że jest to osoba o udokumentowanych kwalifikacjach, czynnie wykonująca zawód i regularnie uczestnicząca w kongresach, szkoleniach i konferencjach. Poczucie bezpieczeństwa uzyskamy także, gdy udamy się do lekarza polecanego przez znajomych i bliskich. Osoby, które zabieg mają już za sobą, będą najlepszym źródłem informacji o jego efektach i świadczonej opiece lekarskiej.

Mów prawdę, nic nie zatajaj

Na wizytę u lekarza składa się kilka etapów – Pierwszy z nich to szczegółowy wywiad medyczny, podczas którego lekarz ma za zadanie zdiagnozować stan zdrowia pacjenta, zapytać o przyjmowane leki, wykonane operacje, rozpoznać wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu z kwasem hialuronowym, a także ustalić wskazania – wyjaśnia dr Agnieszka Pietrzykowska z gabinetu SpearSide w hotelu Hilton w Warszawie. – Podczas pierwszej wizyty poleca się również wykonanie serii zdjęć twarzy en face i obu profili, przedstawiających mimikę twarzy. Niekiedy zdarza się, że pacjentki przychodzą do gabinetu z problemem, który po analizie dokumentacji fotograficznej zaczynają postrzegać jako mało istotny. Ich uwagę zwracają natomiast inne partie twarzy i wówczas wspólnie ustalamy, jaki zabieg warto wykonać, aby uzyskać optymalny efekt estetyczny – dodaje ekspert.

Podobne artykuły

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!