facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Najlepsze sposoby na nawilżanie skóry

8416660802_97652e81cf_b Beauty

Piękna skóra to przede wszystkim nawilżona skóra, jednakże wiele z nas zapomina o tym fakcie i narzeka na zły stan swojej cery. Wiotkość, suchość oraz wyraźne pogorszenie stanu cery to niewątpliwe oznaki braku nawilżenia. Jak więc nawilżać twarz, żeby na długo cieszyć się młodym wyglądem?

Nie ulega wątpliwości, że brak nawilżenia postarza. Na suchej skórze znacznie szybciej uwidaczniają się zmarszczki mimiczne, a cera przybiera smutnej, ziemistej barwy. Na szczęście arsenał kobiety dbającej o stan cery jest bardzo szeroki: rosyjskie kosmetyki, maseczki, zielony ogórek czy nawilżające kremy apteczne to tylko niewielka część tego, co możemy zastosować.

Plan nawilżania: nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz

Nawilżanie skóry możliwe jest przede wszystkim dzięki przyjmowaniu odpowiedniej ilości wody. Woda to nie tylko to, co wypijamy, ale i to, co znajduje się w owocach i warzywach. Dlatego nie wolno bagatelizować ich znaczenia w walce o piękną cerę. Odpowiednia podaż warzyw, owoców oraz wody w szybkim tempie może sprawić, że skóra zacznie wyglądać znacznie lepiej, ale nie ma co spoczywać na laurach. To dopiero początek drogi.

Kiedy prowadzimy już nawilżanie skóry od wewnątrz, warto też pomyśleć jak zapobiec utracie wody. Wiele firm kosmetycznych reklamuje produkty „nawilżające”, ale one tak naprawdę nie nawilżają. Ich działanie opiera się na niedopuszczaniu do odparowania wody, która już w skórze jest. Tak więc siłą rzeczy żaden kosmetyk skutecznie nas nie nawilży, on tylko spowoduje, że na powierzchni skóry pojawi się warstwa okazyjna, która ochroni przed odparowaniem wilgoci.

Bardzo skuteczne działanie w tym kierunku wykazują zarówno rosyjskiej kosmetyki, jak i apteczne nawilżacze, które przeznaczone są dla cer naczynkowych, atopowych czy wrażliwych. Kosmetyki takie posiadają zazwyczaj duże ilości gliceryny, która sprawia, że cera w szybkim czasie zaczyna wyglądać lepiej, a zmarszczki się wygładzają.
Jednakże gotowe kosmetyki to nie koniec naszej nawilżającej drogi. Warto również zapoznać się z domowymi sposobami na zatrzymanie wody oraz normalizację jej poziomu. W tej kwestii najlepiej sprawdzi się zielony ogórek oraz miód. Ogórki praktycznie w całości zbudowane są w wody, woda ta ma pH bardzo zbliżone do pH ludzkiej skóry, dlatego przecieranie cery sokiem ze świeżego ogórka działa nie tylko nawilżająco, ale również tonizuje twarz i ją uspokaja. Miód natomiast posiada właściwości odżywiające, nawilżające oraz lekko natłuszczające, przez co jest kompleksowym „kosmetykiem” do użytku domowego.

Systematyczność nawilżania

Żeby nawilżanie skóry przyniosło dobre efekty, musi być prowadzone systematycznie. Czasami potrzeba nawet kilku miesięcy, żeby zobaczyć zmniejszenie głębokości zmarszczek i poprawę ogólnego stanu skóry, ale gra jest warta świeczki. Nic jednak nie dadzą nawet najlepsze rosyjskie kosmetyki czy maseczki, jeżeli nie będziemy przyjmować wystarczającej ilości wody wraz z pożywieniem i piciem. Tylko kompleksowe podejście do kwestii nawilżania jest nam w stanie zagwarantować efekty młodszej i bardziej promiennej skóry.

Podobne artykuły

 • urszula54

  Zalecana dzienna dawka płynów to 2 litry, w tym 1,5 litra wody mineralnej!

 • julu4

  dobrze, że miód posiada właściwości nawilżające bo go uwielbiam…

 • kachaaa

  zaczynam od dzisiaj :)

 • julitka

  dużo owoców i warzyw i to jest najlepsza recepta na zdrowie ;)

 • lu_kolo

  bardzo fajny jest ten sok z ogórka, totalnie relaksuje!

 • renataa

  co tydzień robię sobie w domu takie domowe SPA, pomaga najlepiej!

 • sabina.krk

  przed wyjściem w mroźne dni zawsze się smaruje i nie mam problemu z cerą zimową porą :)

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!