facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Olejek do opalania, jak wybrać odpowiedni

dziewczyna na plaży Beauty Foto: flickr

Upalne dni, wakacje, dużo czasu wolnego – to wszystko sprawia, że latem chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wybieramy się na urlop nad morzem czy w góry, a wolne weekendy chętnie spędzamy nad okolicznymi jeziorami czy na wycieczkach rowerowych. Warto pamiętać, że podczas wszystkich takich wypadów, zawsze powinniśmy mieć pod ręką olejek do opalania. Tylko jak go wybrać?

Przy wyborze kremu do opalania powinniśmy się kierować odcieniem naszej karnacji i kolorem włosów. Dzięki temu możemy określić tzw. fototyp i w ten sposób można ustalić zakres ochrony przeciwsłonecznej, jaki jest nam potrzebny do w miarę bezpiecznej ekspozycji na słońce. Ogólnie przyjmuje się, że im jaśniejsza karnacja, tym wyższy powinien być faktor olejku do opalania.

„5 kosmetyków za które nie warto przepłacać” >>>

Pamiętajmy również, aby w początkowym okresie korzystania ze słońca używać kremów z wyższymi faktorami. Z czasem, gdy skóra nieco się już opali i przyzwyczai do słońca, wysokość faktora będzie można stopniowo zmniejszać. Nigdy jednak nie rezygnujmy całkowicie z ochrony przeciwsłonecznej, a wyjeżdżając na wakacje zabierzmy ze sobą nawet kilka produktów z różnymi filtrami i o różnej konsystencji.

Podobne artykuły

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!