facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

W jaki sposób przygotować skórę do opalania?

8534271444_d4b40051bb_k Beauty

Słoneczna pogoda za oknami i czas wakacji to idealny powód do tego, aby wystawić swoje ciało na działanie promieni słonecznych, aby nabrać zdrowej opalenizny.

Oczywiście wielogodzinna ekspozycja słoneczna nie jest wskazana ze względu na ryzyko poparzenia, a także z uwagi na możliwość rozwoju niebezpiecznego nowotworu skóry, czyli czerniaka, jednak kilkanaście minut spędzonych na słońcu pomoże nie tylko nadać skórze ładnego kolorytu, ale również zapewni organizmowi dzienną dawkę witaminy D3. Przed opalaniem warto jednak w odpowiedni sposób przygotować skórę do tego procesu, nie zapominając jednak o stosowaniu odpowiednich kosmetyków podczas samego opalania. W jaki jednak sposób należy przygotować ciało na przyjęcie promieni słonecznych?

Peeling i nawilżenie skóry

Na co najmniej kilka dni przed planowaną ekspozycją słoneczną warto wykonać peeling całego ciała, który pomoże usunąć z jej powierzchni martwe komórki naskórka, dzięki czemu promienie słoneczne pokryją skórę równomiernie i nie pojawią się na niej nieestetycznie wyglądające przebarwienia. Warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, ponieważ słońce może ją nadmiernie przesuszyć, przez co utraci ona swoją jędrność, a także zacznie się łuszczyć. Z tego też względu warto zaopatrzyć się w silnie nawilżający i odżywiający skórę balsam do ciała, który zapobiegnie nadmiernej utracie wody z naskórka.

Odpowiednia dieta

Spożywanie niektórych produktów żywnościowych może pogłębić efekt opalania, dlatego też warto zadbać o to, aby w codziennej diecie nie zabrakło produktów bogatych w beta-karoten. Największe ilości tej substancji znajdują się w marchewce, czerwonej papryce, a także zielonych warzywach liściastych, z których można przygotowywać nie tylko pożywne sałatki, ale również koktajle i soki. Nie należy również zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i tu z pomocą przychodzi niegazowana woda mineralna, która od środka pomoże nawilżyć skórę, jednak aby zauważyć jakieś efekty jej działania, należy ją wypijać każdego dnia w ilości co najmniej 2 litrów.

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Promienie słoneczne oddziałują bardzo niekorzystnie na stan skóry, dlatego też, aby zabezpieczyć ją przed poparzeniem podczas ekspozycji słonecznej, należy zaaplikować na skórę krem z odpowiednim filtrem, którego wysokość uzależniona jest głowie od rodzaju karnacji.

 • Marti

  ja zawsze opalam się na oliwkę i jestem bardzo zadowolona :-)

 • madZia

  W moim przypadku zawsze skutkuje sok z marchewki.

 • malgo1

  już mi się marzy takie opalanie na leżaczku…

 • Monia.K

  najtrudniej jest utrzymać na dłużej fajną opalenizne ;/

 • E.Wojcik

  bardzo pomaga właściwe nawodnienie organizmu :)

 • lui89

  godzinka co pare dni i skórze nic się nie stanie :-))

 • Kaśka El

  Odpowiedni krem z filtrem jest połową sukcesu :D

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!