facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Sucha skóra twarzy – jak o nią zadbać?

2374754277_b9e85830f6_b Beauty

Zbyt sucha skóra to przyczyna dyskomfortu oraz problemów związanych z wyglądem zewnętrznym. Dlaczego odpowiednia pielęgnacja staje się tu tak ważna? Co każda z nas może zrobić, by chronić ją przed wszechobecnymi zagrożeniami?

Skąd biorą się te problemy?

Wiele kobiet szuka przyczyn swych problemów ze zbyt suchą skórą, wychodząc z założenia, że poznanie źródła kłopotów pomoże w skuteczniejszej walce z nimi. Jakie są zatem najczęstsze przyczyny problemów z przesuszającą się skórą twarzy? Ważnym czynnikiem jest tu pogoda. Niskie temperatury, nadmiar słońca oraz suche powietrze sprzyjają problemom ze skórą. Zbyt sucha cera może być też skutkiem problemów ze zdrowiem, niewłaściwej diety i związanych z nią niedoborów witamin. Suchość skóry może być również związana z chorobami o charakterze dermatologicznym oraz takimi zaniedbaniami, jak niewłaściwa pielęgnacja skóry lub korzystanie z nadmiernej ilości kosmetyków do makijażu. W jaki sposób można poprawić stan suchej skóry i zapewnić jej maksymalną ochronę?

Rola domowych maseczek w pielęgnacji skóry suchej

Sucha cera wymaga maksymalnego wsparcia. Wśród tych rozwiązań, z których można korzystać w walce o zdrowia i piękną skórę, znajdują się tradycyjne maseczki domowe. Powstają one z naturalnych składników, które pielęgnują i nawilżają skórę. Jak wygląda domowa pielęgnacja suchej skóry? Warto zacząć od peelingu, który powstaje z płatków owsianych lub fusów z kawy połączonych z miodem. Celem takiego zabiegu jest skuteczne usunięcie naskórka, którego obecność na powierzchni skóry może osłabiać skuteczność dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. A z jakich składników można sporządzić nakładane na oczyszczoną twarz maseczki? Do tych składników, które w pielęgnacji zbyt suchej skóry odgrywają wyjątkowo ważną rolę, znajdują się żółtka jaj, oliwa oraz sok z cytryny. Sporządzane z nich maseczki nawilżają skórę, a jednocześnie pomagają w prowadzeniu skutecznej walki z uciążliwymi przebarwieniami. W domowej pielęgnacji suchej cery dobrze sprawdzi się również maseczka z banana. Dla skóry jest ona wyjątkowo cennym źródłem witamin, dzięki czemu cera staje się zdrowsza i piękniejsza.

Po jakie kosmetyki warto sięgać?

Dla tych, którzy nie mają czasu na eksperymentowanie z domowymi maseczkami, cennym wsparciem w walce o zdrową skórę będą dobrze dobrane kosmetyki. Czego unikać? Mydła, zbyt silnych środków myjących oraz tych kosmetyków, w których znajduje się alkohol. Po jakie produkty warto zatem sięgać? Łagodne kosmetyki, które nawilżają i natłuszczają – oto podstawa skutecznej pielęgnacji cery suchej. Warto korzystać z mleczek i śmietanek do twarzy, które delikatnie oczyszczają skórę, a jednocześnie zapobiegają zbyt szybkiej utracie wody.

Sucha skóra może sprzyjać powstawaniu przedwczesnych zmarszczek, ma też negatywny wpływ na nasz wygląd oraz na nasze samopoczucie. Pamiętajmy zatem, jak ważna staje się odpowiednia pielęgnacja suchej cery i unikanie tych czynników, które mogą sprzyjać nadmiernej utracie wody z naskórka. Jeśli w porę zaczniemy stosować odpowiednie kosmetyki, mamy szansę uchronić swą skórę przed wieloma problemami, a jednocześnie poprawić swój wygląd.

Podobne artykuły

  • dubik4

    krem, krem…dużo kremu :)

  • kamyq

    przeciwzmarszczkowe zawsze pomogą :-)

  • Xeniaa

    Zmiana diety pomogła mojej cerze.

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!