facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Co warto wiedzieć na temat maseczek kosmetycznych?

facialMask Beauty

Maseczki do twarzy zaliczają się do tych kosmetyków, po które sięgamy bardzo chętnie. Ich rola w trosce o piękny wygląd jest ogromna, a wykorzystywanie maseczek w odpowiedni sposób każdej z nas może przynieść wiele korzyści. Po jakie maseczki można sięgać? Jak dzięki takim kosmetykom można szybko i skutecznie poprawić swój wygląd?

Maseczki, które mogą działać odświeżająco i odprężająco, są cenione jako jeden ze sposobów na wieczorny relaks. Dzięki nim można na chwilę zamienić swoje mieszkanie w domowe spa, odprężyć się, a jednocześnie – poprawić wygląd swej skóry. By tak się stało, nie trzeba wiele. Wystarczy dokonać odpowiedniego wyboru maseczki, która ma stać się podstawą takiego właśnie zabiegu pielęgnacyjnego. W gronie tych produktów, które mogą się pochwalić szerokim gronem sympatyczek, ważne miejsce zajmują maseczki z piany. Korzystanie z nich może każdej z nas przynieść wiele korzyści i sprawić sporo radości. Maseczki takie pozwalają zaopatrzyć naszą skórę w wilgoć, a korzystanie z nich jest też świetnym sposobem na to, by szybko odświeżyć cerę. Są to kosmetyki praktyczne i łatwe w użyciu, a ponieważ szybko wchłaniają się w skórę, korzystanie z nich nie zabiera nam zbyt wiele czasu. Są to kosmetyki, po które bardzo chętnie sięgają kobiety zabiegane, którym nadmiar obowiązków nie pozwala na „marnowanie” czasu na oddawanie się czasochłonnym zabiegom pielęgnacyjnym.

Drugim rodzajem maseczek, po które Polski sięgają bardzo chętnie, są maseczki nawilżające. Mogą z nich korzystać praktycznie wszystkie kobiety, z wyjątkiem tych pań, które mają problemy ze zbyt tłustą cerą. Maseczki nawilżające mają ważne zadanie – chronią skórę przed utratą wody, która w ogromnym stopniu wpływa na nasz wygląd oraz na formę naszej skóry. Nic więc dziwnego, że maseczki nawilżające są kosmetykami bardzo chętnie wykorzystywanymi w codziennej pielęgnacji. Ich przeciwieństwem są maseczki wysuszające, przy stosowaniu których należy zachować sporą ostrożność. Kosmetyki takie nie mogą być nakładane zbyt blisko oczu, nie mogą być tez wykorzystywane przez te kobiety, które zostały obdarzone cerą naczynkową.

A jaka pielęgnacja będzie najlepsza w przypadku tych kobiet, które mają cerę tłustą oraz zanieczyszczoną? Tu najlepszym rozwiązaniem będą maseczki w postaci żelu. Wysychają one na twarzy i tworzą twardą powłokę, którą po pewnym czasie (ściśle określonym przez producenta) należy dokładnie usunąć. Takie maseczki są najlepszym wsparciem dla tych kobiet, które chcą się pozbyć zanieczyszczeń oraz złuszczonego naskórka.

Podobne artykuły

 • rudzik6

  uwielbiam maseczki! zapewniają miły relaks :)

 • gorka87

  Jak dla mnie jest przeogromny wybór i nigdy nie mogę się zdecydować..

 • Lola

  mnie niestety większość uczula…

 • gruszczyk

  nawilżające są super, polecam każdemu

 • Ewelcia

  w sam raz na letnią pogodę :)

 • grzybek

  małe SPA w domu :-)

 • Moniaa

  idealne na letnie słońce

 • karola

  ja stosuje tyko te naturalne i własnoręcznie robione przeze mnie ;)

 • fjona

  teraz jest moda na naturalne maseczki !

 • wajcher

  sprawdzają sie super na te upalne dni:)

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!