facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Jakie zabiegi warto wykonać na skórę jesienią?

15475960727_617abbe9a6_b_fotor Beauty

Lato i wakacje to często czas beztroskiego wypoczynku nad wodą, na słońcu. Niekiedy takie czynniki jak opalanie, słona woda, wiatr, czy suche powietrze mają negatywny wpływ na kondycję skóry.

Może ona być lekko podrażniona, zaczerwieniona i odwodniona, a lekkie zmarszczki mimiczne bardziej widoczne. Ponadto warto zaznaczyć, że stosowanie kremów z filtrem często powoduje, że na skórze zgromadzone są substancje takie jak silikony, które utrudniają jej oddychanie. Warto zaznaczyć, że jesień, kiedy słońca jest już znacznie mniej jest doskonałym czasem na to, aby przystąpić do intensywnej regeneracji skóry.

Jesienią można poddawać się zabiegom z kwasami, ich rodzaj i stężenie powinno być odpowiednie do problemu, z którym chce się uporać, a także do jego natężenia, a także i właściwości skóry. Kwas taki jak migdałowy będzie dobry dla różnego rodzaju cer, aby pobudzić skórę do regeneracji, a także pozbyć się martwego naskórka. Kurację z kwasami warto przeprowadzać pod okiem kosmetyczki, lub kosmetologa i nie można zapominać podczas kuracji o stosowaniu kremów z filtrem.

Kolejnym zabiegiem, na który warto się zdecydować jest mikrodermabrazja. To zabieg przeprowadzany w celu pobudzenia skóry do regeneracji, do lepszego wchłaniania składników odżywczych, jak i również do intensywnego oczyszczenia skóry. Zabieg taki wykonuje się w profesjonalnych gabinetach i po jego przeprowadzeniu trzeba chronić skórę kremami z filtrem.

Jesień do czas, kiedy trzeba skórę intensywnie odżywiać i nawilżać, dlatego też w preparatach do codziennego stosowania warto szukać silnie nawilżających substancji takich jak gliceryna, kwas hialuronowy, czy mocznik. Ponadto doskonale sprawdzają się też łagodzące d-pantenol, czy alantoina oraz głęboko odżywcze olejki takie jak na przykład olej arganowy.

Warto dobrać odpowiednie zabieg i kosmetyki do pielęgnacji po to, aby zregenerować skórę po lecie, a także, aby przywitała ona zimę i kolejne pory roku w możliwie najlepszej kondycji.

 • Luissa

  warte zapamiętania i wypróbowania :)

 • belko09

  Używam oleju arganowego i śmiało mogę polecić:D

 • Julitta.W

  moja skóra bardzo potrzebuje regeneracji dlatego na pewno skorzystam z tych rad!

 • Tamka

  czas na wizytę do kosmetyczki :)

 • CzarnaM

  Warto, warto! polepszacz humoru plus wygląda się dużo lepiej

 • joannnna

  Głównie trzeba nawilżać- czym tylko się da :P

 • makos1

  Dużo czasu w zimie – można kombinować:)

 • Izabelllla

  trzeba przygotować skórę na następne ciepłe dni :))

 • milo0

  Wreszcie dużo czasu na zadbanie o swoje ciało i ducha ;)

 • Renia.K

  Planuje kwasy :)

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!