facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Jak aktywnie spędzać czas zimą?

37432625780_8d8882cf63_k Inspiracje

Zima jest przez niektórych najmniej lubianą porą roku – ciągłe śniegi, mróz i wszechobecne zimno, nie nastrajają do aktywności. Ale to wcale nie oznacza, że czekając na nadejście wiosny, mamy spędzić parę miesięcy pod kocem leżąc na kanapie. Wręcz przeciwnie, zima jest idealną porą, aby spędzać czas aktywnie.

Na pewno masz dość słuchania o tym, jak bardzo warto być fit począwszy od gotowania super dietetycznych potraw, do przesiadywania na siłowi. Ale warto z tego całego szumu, ugryźć coś dla siebie. Zamiast bezczynnie oglądać kolejny serial w telewizji albo oglądać setkę kolejnych zdjęć znajomych na Facebooku, po prostu rusz się z kanapy i nie czekaj na wiosnę, aby wziąć się do pracy nad własną sylwetką. Znajdź w internecie serie ćwiczeń, które pomogą Ci zadbać o ciało i już! Kup sobie odpowiednią matę i zwykłe legginsy, nie musisz mieć super stroju z najnowszych kolekcji sklepów sportowych.
Udowodniono, że aktywność fizyczna to nie tylko wspaniałe ciało, ale też mniejszy stres, lepsza odporność i humor! Ćwicz minimum 3 dni w tygodniu po 30 minut, zobaczysz efekty i będziesz chciała więcej!

Zimą bądź też kreatywna. Zapraszaj znajomych na wspólne seanse filmowe albo lepiej – odkurzcie zapodziane gry planszowe i bawcie się całą noc. Monopol, chińczyk, a może warcaby od wyboru do koloru, a śmiechu co niemiara. Zresztą nie musicie cały czas przebywać w domu. Zorganizujcie kulig zakończony ogniskiem, czy wybierzcie się wspólnie na miejskie lodowisko. Bawcie się, jak dzieci, w końcu nie wiele tych atrakcji jest dostępnych cały rok.

A może od lat chciałaś nauczyć się jeździć na nartach, ale zawsze znajdowałaś wymówki? Zimą jest najlepsza do tego okazja! Natura sama daje Ci możliwości! Jeśli możesz wybierz się ze swoją połówką na weekend w góry. Wypróbuj narty i snowboard, a co tam. A może jesteś singielką? Jeszcze lepiej! Poderwij jakiegoś czarującego nieznajomego i zacznijcie razem.

Zima to też świetna pora roku, aby znaleźć swoje hobby. Gotowanie, literatura, a może robótki ręczne – wszystko jest na wyciągnięcie ręki, wystarczą tylko Twoje chęci. Jeśli jest coś, czego zawsze chciałaś spróbować, to o zrób. Nie czekaj na odpowiedni moment, czy nie zwlekaj do jutra. Nawet kółko dyskusyjne w miejskiej bibliotece do Ci frajdę i nowych znajomych. Otwórz się na nowe możliwości i żyj!

Tak naprawdę każda pora roku jest dobra, aby spędzać czas aktywnie, nawet, a może szczególnie, zima. Nie zamykaj się w domu pod kocem, bądź czynna w swoim życiu i próbuj nowości!

 • ola09

  gry planszowe to zawsze świetny pomysł :)

 • izabellla

  Można nadrobić zaległości w pływaniu na basenie!

 • Paula90

  Naprawdę warto aktywnie spędzić zimę, szybciej zleci do wiosny…

 • martula

  Jest multum możliwości! Trzeba tylko zgonić małpę z pleców hehe

 • Wiola88

  Można pozwiedzać piękne świetlne świąteczne iluminacje w różnych miastach :)

 • karola11

  Gry planszowe to świetny pomysł – na pewno skorzystam! :)

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!