facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Jak utrzymać porządek w butach

buty powieszone na wieszaku Inspiracje Foto: flickr

Nie w każdym mieszkaniu mamy odpowiednio dużo miejsca na ustawienie wszystkich butów. Tych, jak wiadomo, każda kobieta ma wiele, w zależności od pory roku i okazji chce mieć do nich łatwy i szybki dostęp. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym utrzymamy porządek z obuwiem. Pierwszym i chyba najbardziej rozsądnym jest zakup odpowiedniej szafki. Bez problemu znajdziemy specjalnie przygotowane do takich celów. Są one na tyle wąskie, że nie zagracą wąskich przedpokojów w blokach. Poza tym w wewnątrz często mamy zmontowane specjalne stojaki, dzięki którym na jednej półce będziemy mogli ustawić po dwa rzędy butów.

„Szpilki – jak w nich chodzić” >>>

Poza tym możemy udać się do firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli nam dokładnie dopasować meble do powierzchni jaką posiadamy. Niestety nie wszyscy znajdą miejsce nawet na tak niedużą szafeczkę, co wtedy? Możemy zastanowić się nad zakupem specjalnych stojaków na buty, które ustawiamy bezpośrednio na ziemi. Najwęższe z nich mają po około 60 cm szerokości, oferując najczęściej dwie półki na buty. Pamiętać jedynie należy o podłożeniu czegoś pod nie w sezonach gdy na dworze jest wilgotno. Tak aby spływająca z butów woda nie zawilgociła nam podłogi.

Dosyć ciekawym rozwiązaniem jest zakup specjalnego organizera na obuwie. Mimo że wykonane są z materiału, są dosyć trwałe i mają wszechstronne zastosowanie. Oferują najczęściej około 10-12 specjalnych przedziałów na poszczególne pary obuwia. Dodatkowo z góry zamykane są folią tak aby zapach obuwia nie przedostawał się na zewnątrz. Ich niewielka wysokość i giętkość pozwala schować taki organizer np. pod łóżko czy na dolną półkę szafy, a w razie potrzeby szybko wyjąc i znaleźć poszukiwane obuwie.

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!