facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Mała łazienka – duży efekt

Mała łazienka to problem wielu rodzin. Przy niewielkim metrażu ciężko zaprojektować i urządzić ją tak, aby była funkcjonalna i komfortowa, a do tego jeszcze przytulna i ładna. Na szczęście kilka prostych i sprawdzonych trików może sprawić, że nawet niewielka toaleta będzie wygodna, przestronna, zaaranżowana ciekawie i z pomysłem.

Sprytne wykorzystanie przestrzeni to w małym wnętrzu podstawa. Dlatego aranżacja niewielkiej łazienki powinna być dobrze i dokładnie przemyślana. Pozwoli to na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania. Przykładowo miejsce pod umywalką wykorzystać można na szafkę, a do jej boków przymocować uchwyty na ręczniki lub półeczki na różne, łazienkowe akcesoria.

Najczęściej wykorzystywane rozwiązanie służące zaoszczędzeniu przestrzeni w łazience to kabina zamiast wanny. Choć pomysł ten może nie spodobać się wielbicielom długich kąpieli, to jednak kabina prysznicowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Tym bardziej, gdy zrezygnujemy z tradycyjnego brodzika. To rozwiązanie bardzo wygodne i praktyczne. Natomiast jeśli już nie wyobrażamy sobie łazienki bez wanny to można zdecydować się na specjalną, krótszą jej wersję, zamiast tej typowej.

Sprawdzony pomysł to także wykorzystanie jasnej kolorystyki. I nie musi to być wcale tradycyjna, przez niektórych uważana za nudną biel. Choć takie jasne barwy nie dadzą nam dodatkowych metrów, to jednak sprawią, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego i przestronniejszego. Tym samym komfort jego użytkowania zdecydowanie wzrośnie.

Powszechnie w celu optycznego powiększenia niewielkich pomieszczeń stosuje się również lustra. Duże lustro najlepiej jest umieścić na wprost wejścia.

Podobne artykuły

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!