facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Naturalne sposoby na poprawę pamięci

17076013558_419b6d63df_b Inspiracje

Każdego dnia nasz mózg odbiera miliony bodźców, które później musi przetworzyć. Co zrobić, aby usprawnić działanie mózgu i poprawić naszą pamięć?

Zanim zdecydujemy się na suplementy diety, wypróbujmy domowe, naturalne sposoby na poprawę pamięci.
Często zdarza się, że z powodu stresu i przemęczenia zaczynamy mieć coraz większe problemy z koncentracją i zapamiętywaniem. Stres i przemęczenie są najczęstszymi przyczynami problemów z pamięcią i koncentracją – jednocześnie są też najprostsze do rozwiązania.

Działaj natychmiast
Zacznij od odpoczynku. Nic nie regeneruje w tak dużym stopniu całego naszego organizmu jak odpoczynek, relaks i sen. Wybierz się na spacer, na rower, popływaj… Zrób coś, co daje radość! Wieczorem połóż się wcześniej i porządnie wyśpij. Aktywność na świeżym powietrzu pomoże dotlenić mózg i poprawić krążenie, co wpłynie pozytywnie na szare komórki i wszystkie narządy naszego organizmu (wraz z krążeniem krwi, dostarczane będą tlen i wszelkie substancje odżywcze, niezbędne do prawidłowej pracy organizmu).

Naturalne metody, do wykorzystania na co dzień
Najlepsze sposoby na poprawę pamięci i koncentracji, to naturalne metody. Jak je wykorzystać?
Melisa – napar z melisy pomoże w stanach rozdrażnienia i przemęczenia. Ochroni nasze nasze komórki i wspomoże pracę mózgu.
Żeń-szeń – jest bogatym źródłem witaminy C, B, potasu i magnezu, które usprawniają pracę mózgu i układu nerwowego. Korzeń żeń-szenia jest także bogaty w przeciwutleniacze, które zapobiegają wielu chorobom.
Świetlik lekarski – substancje zawarte w tej roślinie mają silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające. Poprawia także kondycję naszych naczyń krwionośnych.
Imbir – pobudza podobnie jak kawa, choć nie wywołuje negatywnych skutków. Silnie poprawia krążenie krwi i ukrwienie mózgu. Warto sięgać po imbir zwłaszcza przed dużym wysiłkiem psychicznym.
Orzechy – pomagają uspokoić się, zapobiegają bezsenności, odżywiają mózg i szare komórki. Są bogate w witaminy, minerały oraz kwasy Omega-3. Wystarczy garść orzechów dziennie, aby rozwiązać problemy z koncentracją i pamięcią.
Natka pietruszki – bogata w potas, który wspomaga przekazywanie impulsów nerwowych pomiędzy komórkami nerwowymi. Ponadto, zawiera żelazo i witaminę C. Wspomaga produkcję serotoniny, tzw. „hormonu szczęścia”, która poprawia nastrój, koncentrację i wpływa na zdrowy sen.
Jajka i kiełki – kiełki soi lub pszenicy oraz jajka bardzo skutecznie wspierają pamięć i koncentrację. Składniki w nich zawarte pomogą organizmowi wytworzyć lecytynę, która poprawia pamięć i przyspiesza wymianę informacji w mózgu.

Odpowiednia dieta i dużo ruchu na świeżym powietrzu skutecznie wpłyną na nasze zdrowie, pracę naszego mózgu i układu nerwowego, a także poprawią pamięć i koncentrację. Wystarczy zadbać o siebie w sposób naturalny, a z pewnością efekty będą widoczne.

 • barrbarra

  Baaaardzo mi się to przyda! :))

 • Julka

  Lubię melisę, ma bardzo szerokie zastosowanie!

 • ola-la

  Trzeba się wziąć za swoją pamięć koniecznie..

 • Martino

  Więcej snu – najlepsze rozwiązanie :D

 • bjuti

  Naturalne sposoby zawsze będą wygrywać z suplementami!

 • gonia

  Sen pomaga na wszystko!!!

 • Agaaa

  Zdecydowanie przydadzą mi się te rady, bo niedługo zapomnę z domu głowy:)

 • Majka

  Aktywność fizyczna to podstawa!

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!