facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Jak uczyć się języków obcych?

19664303559_b54a5c19dd_b Inspiracje

Wybranego języka obcego trzeba się nauczyć, a do tego nie wystarczy jedynie się uczyć. Trzeba to jeszcze robić mądrze. Mądrze w tym przypadku oznacza, pamiętając o czterech ważnych zasadach. A jakie one są?

Po pierwsze, regularność
Czyli nie, że raz w tygodniu po dwie godziny. Tak to mogą trwać same zajęcia, jeśli akurat w takim rytmie działa szkoła języków obcych ucząc danego języka. Jednak czas na naukę trzeba znaleźć częściej. Trzeba przynajmniej dwa razy w tygodniu przeznaczać czas na ćwiczenia, naukę zadanego materiału czy samodzielne kształcenie się. To w ramach takiego usystematyzowanego kształcenia się, bo kontakt z językiem warto mieć częściej.

Po drugie, powtórki
Trzeba powtarzać nauczony materiał np. słówka czy wyrażenia, żeby go utrwalić. To nudna część nauki, ale konieczna. Nikt przecież nie wyobrażał sobie, że nauka języka obcego to będzie sama frajda, czyli lekko, łatwo i zabawnie. Nie. Trzeba w to włożyć sporo pracy, nie unikając także nudnych powtórek. Co najwyżej, można coś wymyślić, żeby to, co konieczne wydało się zabawą.

Po trzecie, oswojenie się z językiem
Chodzi o osłuchanie się i przyzwyczajenie do niego. Każdy nauczyciel, każda dobra szkoła języków obcych będzie na to zwracać uwagę. Trzeba nabrać właściwego akcentu, a to możliwe jest, tylko gdy często słyszy się ludzi posługujących się wybranym językiem. Trzeba przyzwyczaić się do niego. Tylko wtedy nauka języka obcego będzie skuteczna, jeśli od jej początków jak najwięcej obcuje się z danym językiem. Rozumie się go wtedy doskonale, a kontaktowanie się w nim staje się niemal naturalne. Nie ma tej bariery, jaką często mają w sobie osoby uczące się jedynie raz czy dwa razy w tygodniu.

Po czwarte, używanie wybranego języka
Trzeba się w nim komunikować. To też można uznać za element oswajania się, ale nacisk jest położony nie tyle na częstotliwość kontaktu z danym językiem, ile na własną aktywność polegającą na mówieniu i pisaniu w nim. Częste używanie języka daje dużą swobodę posługiwania się nim. Bez tego nie osiągnie się biegłości.

 • madziia

  Systematyczność jest najważniejsza!

 • Katarina

  Ja dużo oglądam filmów w języku angielskim bez lektora i to mi dużo daje..

 • Martulka.M

  Samemu nie jest łatwo, najlepiej uczyć się z kimś :))

 • Kathy

  Oswojenie się z językiem to jedno a porządnie przerobiona gramatyka to drugie!

 • Dorka54

  fiszki są super :D

 • Lou9

  Trzeba samemu poświęcić dużo czasu jeśli chce się czegoś nauczyć

 • Agata.W

  Najważniejsze to używać języka jak najczęściej :)

 • szatyno1

  trzeba jak najczęściej używać języka żeby mógł się utrwalić.

 • Ollla

  Sama chyba bym się nie zmobilizowała…

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!