facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Dlaczego warto podróżować?

5309224119_7c10367a31_b Inspiracje

Podróżowanie może dać nam wiele pozytywnych doznań. Przede wszystkim poznajemy nowe kultury, ale również bardzo często dowiadujemy się czegoś o sobie. Osoby, które podróżują mówią, że ich podróże często ich zmieniły.

1. Podróże kształtują charakter

Dzięki podróżowaniu stajemy się lepszymi ludźmi. Jesteśmy bardziej otwarci na zmiany, inne kultury i zwyczaje. Nie boimy się nowych wyzwań, ani nieznanych miejsc. Nieznane miejsca na początku generują w nas obawę, jednak z czasem stajemy się coraz bardziej odważni. Potrafimy też lepiej działać w sytuacjach stresowych. W nowym kraju jesteśmy zdani na siebie, więc zaczynamy myśleć bardziej kreatywnie. Szukamy rozwiązań i staramy się wybrać te najlepsze dla nas. Stajemy się też bardziej odporni na różne niewygody, takie jak choćby długa podróż pociągiem, czy czekanie na lotnisku na odprawę.

2. Poznajemy całkiem nowe miejsca

Zadaniem podróży jest pokazanie nam całkiem innych miejsc, od tych które znamy. To nie tylko poszerza znacznie nasze horyzonty, ale także sprawią, że będziemy więcej wiedzieć o otaczającym nas świecie. Dadzą też wiele pięknych wspomnień.

3. Dzięki podróżom będziemy mogli poznać nowe języki

W wielu miejscach można porozumieć się za pomocą języka angielskiego, jednak w małych miejscowościach, które nie należą do turystycznych kurortów można usłyszeć język, jakim posługują się rdzenni mieszkańcy. Jeśli będziemy mieć nieco szczęścia, to możemy nauczyć się kilku nowych słów w innym języku niż np. angielski, czy hiszpański.

4. Podróże dają nam potrzebny dystans

Kiedy wyjeżdżamy i jesteśmy z dala od codziennych problemów zaczynamy się do nich dystansować. Nie tylko nie wydają nam się już takie straszne, ale też mając czas na refleksje możemy łatwiej znaleźć rozwiązania. Podczas podróży łatwiej nam również podejmować decyzje i zacząć nowe postanowienia. Zagłębiamy się w nasze wnętrze, przez co poznajemy swoje obawy i możemy się z nimi zmierzyć.

5. Podróże pozwalają nam poznać nowych ludzi

Podczas podróży poznajemy nie tylko nowe miejsca, ale również ludzi. Możemy się często zdziwić jak mili potrafią być. Spotykamy na swojej drodze ciekawych ludzi, którzy pokazują nam inną od naszej kulturę i sposób bycia. To ciekawe doświadczenia, które zostają z nami na zawsze i kształtują również nasz charakter.

6. Uczymy się, że wiele rzeczy jest nam zbędnych

Podczas wyjazdów musimy często obyć się bez wielu luksusów. Okazuje się, że brak Internetu, czy ulubionej muzyki nie jest tak doskwierający. Musimy w trakcie wyprawy nauczyć się żyć z tymi przedmiotami, które zdołaliśmy ze sobą zabrać. Uczymy się przetrwać, co po jakimś czasie okazuje się być wcale nie takie trudne. Taki minimalizm może dać nam nowe spojrzenie na to, co trzymamy w domu i możliwe że skłonić nas do refleksji, że nie wszystko co mamy jest nam aż tak potrzebne, jak sądziliśmy do tej pory.

Podróże to wspaniałe doświadczenie, dzięki któremu wyniesiemy znacznie więcej niż tylko piękne zdjęcia i opalenizna. To wędrówki, które sprawiły, że staliśmy się innymi, często lepszymi ludźmi.

Podobne artykuły

  • Julusi

    Podróże kształcą!!!

  • olu

    Ja podróżuje głównie aby podszkolić język :)

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!