facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Dlaczego warto wybrać żywą choinkę?

bez n8azwy Inspiracje

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas coraz większymi krokami, a wraz z nimi konieczność wyboru odpowiedniego drzewka. Polacy w tej sytuacji zastanawiają się, czy lepsza jest żywa choinka czy jej sztuczny odpowiednik. Jeżeli Ty również zastanawiasz się jakie drzewko kupić, sprawdź zalety posiadania żywej choinki.

Zalety posiadania żywej choinki

Żywa choinka to nie tylko fantastyczny aromat, który rozchodzi się po całym domu, ale również niezwykle właściwości lecznicze i wspomagające organizm. Żywe drzewka zawierają olejki eteryczne, które znane są ze swoich leczniczych właściwości. Sosny łagodzą bóle reumatyczne i katar, a dodatkowo wzmacniają i pobudzają organizm. Jodły zwalczają grzyby, wirusy i bakterie, a ponadto pomagają w oczyszczaniu dróg oddechowych. Świerki natomiast rozluźniają mięśnie i działają odprężająco.

Żywe choinki to dodatkowo mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Po świętach można je wykorzystać jako kompost lub wsadzić w ogródku, podczas gdy sztuczna choinka po kilku latach użytkowania ląduje na śmietniku. Stamtąd natomiast dostaje się na wysypisko śmieci i rozkłada przez wiele lat. Tradycja żywej choinki istnieje w naszej kulturze o bardzo dawna, niestety jakiś czas temu zaczęła być wypierana przez uniwersalne, sztuczne drzewka.

Prawdziwe choinki to coś całkowicie innego, dają wrażenie naturalności. Mylą się ci, którzy twierdzą, że żywe choinki na Boże Narodzenie to karczowanie lasów i degradacja przyrody. Choinki, które kupujemy na święta pochodzą ze specjalnych upraw i nie przyczyniają się do zmniejszenia objętości naszych lasów. Niesamowity klimat, który są w stanie stworzyć sprawia, że święta Bożego Narodzenia są szczególne.

Żywa choinka to wyjście dla osób, którym nie straszne osypywanie igieł czy więdnięcie, dla tych, którzy klimat cenią sobie ponad praktyczne zastosowanie. Nie sposób ocenić zalet żywych choinek, zobaczyć je można dopiero wtedy, kiedy zdecydujemy się być bliżej natury i zrezygnować ze sztucznie formowanych, plastikowych gałązek.

Podobne artykuły

 • bombelek

  Ja już od kilku lat kupuję żywe choinki w doniczkach:) a później je sadzę w ogrodzie, uzbierałam już bardzo dużą kolekcję :-)

 • czaya

  żywa choinka pięknie pachnie i dzieciaki mają dużą frajdę ubierając ją.

 • bobo_000

  W takim razie w tym roku kupuję świerka!

 • stonog

  ja jeszcze wieszam pałeczki cynamonu dla wzmocnienia zapachu choinki:)

 • baz.b

  Żywa choinka tworzy niesamowicie świąteczny klimat w domu ;p

 • spoko_jnie

  Już się nie mogę doczekać na żywą choinkę, w moim domu to już tradycja:)

 • ulala-19

  żywa tworzy niesamowitą magię świąt, właśnie dzisiaj zabieram się za ubieranie mojej choinki :)

 • Mario2

  Cześć, mimo że sezon już dobiega końca, a roślinki zaczynają już przygotowywać się do snu zimowego, mam do was pytanie, co myślicie o tym sklepie? http://www.domisad.pl/ Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad inwestycją w własny ogród, ktoś zna ten sklep? Jak z dostawą i jakością?

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!