facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Jak zadbać o atmosferę Świąt Bożego Narodzenia?

11346948455_1f646fa223_b Inspiracje

Sprzątanie, zakupy, godziny spędzane w kuchni…. W okresie przedświątecznym często zapominamy o tym, co naprawdę istotne. Jak zadbać o wspaniałą atmosferę tych Świąt?

Zwykle w okresie przedświątecznym stanowczo zbyt wiele czasu spędzamy wykonując obowiązki domowe oraz te, które związane są z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Niestety, zwykle zapominamy przy tym, że Święta to przede wszystkim czas spokoju, refleksji i rodzinnych chwil. To również doskonały czas, aby zażegnać wszelkie spory i kłótnie, pogodzić się z tymi, z którymi jesteśmy skłóceni, ale przede wszystkim spędzić czas z najbliższymi, zamiast w pracy bądź kuchni.

Jak sprawić, by tegoroczne Święta były wyjątkowe?
Kiedy już uświadomimy sobie, co jest dla nas najważniejsze, warto zadbać także o to, by nadchodzący czas był naprawdę niezapomniany. Stworzenie prawdziwie bajkowej atmosfery Świąt nie jest wcale trudne. Wystarczy, że dobrze wszystko zaplanujemy i obowiązki podzielimy na wszystkich członków rodziny, w miarę naszych możliwości.

Zadbaj o wyjątkowy nastrój
Nie możemy zapominać, że Święta to przede wszystkim czas dla rodziny. Warto zapomnieć choć na chwilę o problemach i sporach, przegonić uporczywe myśli i skupić się na tym, co dzieje się tu i teraz. Całkowicie oddajmy się trwającej chwili, a z pewnością zyskamy cudowne wspomnienia na resztę życia.

Nie zapominaj o sobie
Gdy nadejdzie wieczór, dom będzie przyozdobiony, a wszędzie czuć będzie zapach czystości i przygotowywanych potraw – zgaś światło, włącz świąteczne lampki, rozsiądź się w fotelu, okryj kocem i popijając ulubioną herbatę. Postaraj się całkowicie zrelaksować, myśl o bliskich, snuj plany na przyszłość. Odpręż się, włącz świąteczne piosenki i całkowicie pozwól porwać się chwili!

Magia wspomnień
Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas refleksji. Przypomnij sobie, co było najpiękniejsze podczas Świąt, które pamiętasz? Co było przykre? Warto uświadomić sobie, że teraz my tworzymy czyjeś wspomnienia i mamy ogromny wpływ na to, jakie wspomnienia pozostaną w pamięci naszych bliskich. Zrezygnujmy z tego, co sprawia, że ten czas jest udręką. Dom wcale nie musi być idealnie wysprzątany. Dania mają być jedynie symboliczne, nie musimy przygotowywać kilku kilogramów jedzenia, którego nie przejemy i będziemy musieli je wyrzucić. Czy na pewno chcesz wspominać jedynie godziny spędzone przy garach?

Przede wszystkim – rodzina!
Święta Bożego Narodzenia to nie czas wolny od pracy, lecz czas, który powinniśmy całkowicie poświęcić swoim bliskim. Spróbujcie spędzić wiele chwil razem, opowiadajcie sobie przyjemne, zabawne i wzruszające historie świąteczne z całego życia, a także z tych wspólnych lat. Cieszcie się sobą wzajemnie, bawcie i śmiejcie, wspólnie śpiewajcie, gotujcie i spędzajcie ze sobą czas. Twórzcie nowe, niezapomniane chwile.

Czyń świąteczne cuda
Cuda się zdarzają, zwłaszcza w okresie Świąt. Co prawda rzadko mają coś wspólnego z magią. Zwykle te cuda są zasługą każdego z nas. Choć każdemu z nas czegoś brakuje, to z pewnością każdy z nas posiada też coś, czym może się podzielić. Możesz wesprzeć organizację Wigilii dla bezdomnych, pomóc ubogim ludziom, przygotować paczkę dla potrzebujących, bądź prezent dla dzieci z ubogiej rodziny. Podczas porządków w domu na pewno znajdziesz stary koc, ręczniki, pościel czy materac, które miałyby trafić na śmietnik. Zamiast tego, lepiej zawieź je do najbliższego schroniska dla zwierząt. One też potrzebują naszego wsparcia.

Spraw, by Święta Bożego Narodzenia były niezapomniane!
Zapomnij o problemach i smutkach, spróbuj odpocząć, zadbaj o więzi rodzinne i najbliższych. Twórzcie własne tradycje, znajdźcie ciekawe sposoby na wspólne przygotowania do Świąt, spędzajcie miłe chwile, odpoczywajcie i cieszcie się sobą. Spraw, aby te Święta zapisały się w Waszej pamięci jako cudowne chwile, pełne miłości i bliskości.

 • Bibi

  Święta to przede wszystkim czas dla rodziny! :)

 • maksi

  Myśl o wolnym i relaksie zupełnie do mnie przemawia:)

 • Juliaa

  w święta zawsze oglądam stare zdjęcia i to najlepszy czas na fajne wspomnienia :)

 • chojna

  Zapach żywej choinki i od razu czuć magię świąt :))

 • renka

  najmilej jest wręczać prezenty :))

 • Anka.K

  Troszkę odpoczynku i spotkanie z rodziną na pewno sprawią, że święta mogą być najlepszym czasem w roku.

 • olenia

  Ja ułożyłam sobie plan świąteczny i wszystko wyszło na spokojnie :)

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!