facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Jagody acai, najzdrowszy owoc świata

jagody acai Kuchnia

Szukasz bomby witaminowej zapakowaną w potrzebne dla zdrowia pierwiastki mineralne oraz polifenole (przeciwutleniacze)? Wszystko to odnajdziemy w jagodach acai. Przez wielu lekarzy uznawane za najzdrowszy owoc świata, głównie ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych. Czym więc są te zbawienne jagody?

Owoce te rodzą się na palmie euterpy warzywnej osiągającej nawet 20m, w samym środku lasów deszczowych dzikiej Amazonii. Wyglądem i wielkością bardzo przypominają borówkę amerykańską, posiadają one jednak w środku bardzo dużą pestkę w wyniku, której sam owoc ma mało miąższu. Smakiem przypomina zwykłą jagodę z nutą czekolady. W Amazonii jest wręcz podstawą diety mieszkańców dżungli, stanowiąc wagowo do 42% ogółu pożywienia. W Ameryce ochrzczoną ją „brazylijską żyłą złota”, ponieważ zachwyciła miliony Amerykanów z samą Oprah Winfrey na czele.

Jagoda acai na cały ten szum zasłużyła sobie dzięki jednemu – zdrowiu, które się w niej chowa. Zawiera ona witaminy A, B1, B2, B3, witaminę E i C, fosfor, magnez, wapń, potas, białko, niezbędne kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3, omega-6, wszystkie niezbędne aminokwasy, jak również enzymy odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie komórek. Charakteryzują się ponadto dużą zawartością przeciwutleniaczy, czyli wysoką zdolnością pochłaniania wolnych rodników tlenu. Dzięki czemu nasz organizm może się bronić przed chorobami nowotworowymi i chorobami serca, ponieważ odporność organizmu wzrasta nawet o 20%.

Podobne artykuły

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!