facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Dziecko na stoku?

dolanh Ludzie Foto: dolanh

Maluch od 1 do 3 roku życia

Taki maluszek z pewnością zyska znacznie więcej na wyjeździe w góry – poza możliwością pooddychania świeżym powietrzem, będzie mógł również pojeździć na sankach czy nauczyć się lepić bałwana. Musimy zabrać nieco większe, niż w przypadku niemowlaka, zapasy jedzenia, dlatego upewnijmy się, że w pensjonacie jest lodówka. Dziecko w tym wieku może już wyruszyć z nami na szlak – oczywiście w specjalnej chuście, gdzie przytulone do piersi mamy lub taty, będzie mogło zapoznawać się z pięknymi widokami.

Dobrze zabrać ze sobą: podstawową ciepłą garderobę niekrępującą ruchów, ulubioną przytulankę do spania, gotowe dania w słoiczkach, przeciery, owoce, jarzyny (blender, jeśli kuchnia w pensjonacie nie jest w niego wyposażona), kosmetyki chroniące przed wiatrem oraz kosmetyk 2w1 do mycia ciała i włosków. Sprawdzi się na przykład żel do mycia 2w1 Alphanova Bebe, którym dodatkowo mama może zmywać sobie makijaż. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsca w walizkach.

Podobne artykuły

 • Evel

  My zabieramy z sobą dziecko na wszystkie wyjazdy, nie tylko w góry. Mysle, że to właśnie dzięki temu jest bardziej odporne na różne choróbska. Jego organizm hartuje się od małego.

 • sabcia20

  My zabieramy w tym roku maleństwo w góry. Mam nadzieję, że mu się spodoba ;)

 • Mataka

  Rok temu byliśmy z dzieckiem w Karkonoszach. Było super :)

 • KamilaTee

  Ja jednak nie odważę się zabierać maluszka na zimowy urlop. Może za rok pojedzie :)

 • Kasiasz

  Ja w tym roku byłam z Dzieciaczkiem w górach i nie narzekam :P

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!