facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Model rodziny – kiedyś i dziś

lenscapbob Ludzie Foto: lenscapbob

Posiadanie rodziny gra ważną rolę na całym świecie. Modele rodziny z przeszłości i teraźniejszości wyglądają zupełnie inaczej. Z biegiem czasu bardzo się one zmieniły.


Kiedyś rodziny były duże i liczne. Przez to kobiety musiały przebywać w domu i wychowywać liczne potomstwo. Dzięki temu rola mężczyzny była większa. Pracował, zarabiał pieniądze, aby zatroszczyć się o swoją rodzinę. Nie można zapomnieć, że kobiety miały wtedy mniej możliwości, aby się rozwijać. Często były pod presją rodziny. Tradycją było to, że matka zajmuje się domem, a ojciec pracą.
W dzisiejszych czasach wszystko wygląda zupełnie inaczej. Spotyka się wiele nowoczesnych rodzin. Coraz więcej kobiet jest aktywnych zawodowo. Nie tylko mężczyźni chcą pracować, ale także kobiety. Chcą one być niezależne, dobrze wykształcone i spełniać się zawodowo, aby zarobić własne pieniądze. Takie kobiety czują się pewniej, ponieważ nie muszą być skazane tylko na zarobki swojego męża. Dlatego czują się także pewniej i odważniej jako panie domu.

  • feministka

    Dokładnie! Czasy się zmieniają. Teraz kobieta ma dużo większe możliwości niż dawniej i nie jest typową kurą domową :)

  • monika89

    W sumie wszystko idzie w dobrym kierunku. Kobiety mogą się realizować i robić karierę.

  • Lucy

    A ja podziwiam moja Mamę, bo potrafiła pogodzić życie zawodowe i rodzinne…

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!