facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Prezenty, z których na pewno nie ucieszy się kobieta

6334916898_c1615ace4c_b Ludzie

Kobiety kochają być adorowane i obdarowywane, czy to kwiatami, czy to prezentami. I nie musi być żadnego konkretnego powodu, aby coś otrzymać. Niestety nie kiedy zdarza się, że otrzymany podarek nie cieszy tak, jak powinien.
A z jakich prezentów na pewno nie są zadowolone kobiety?

Bon na zakupy

Choć nie ma cienia wątpliwości, że kobiety kochają zakupy, już bon na taka przyjemność jest dość wątpliwy. Dlaczego? No cóż, a jeśli ten bon można zrealizować tylko w wybranym butiku i to dokładnie tym, którego nie lubimy? Albo, co gorsza, jest to bon na zakupy spożywcze? Oj, mierny prezent.

Rajstopy i kwiatek

Zapachniało PRL-em. Taki podarek jest raczej współmierny do bonu zakupowego. Niewysilony, oklepany i staromodny. Niech lepiej wraca do lamusa, skąd go wyciągnięto.

Ubrania

Niby świetne rozwiązanie, ale bardzo kłopotliwe. Bo co jeśli łaszek nam się spodoba, ale co jeśli nasz mężczyzna wybrał zły rozmiar – za duży, będzie pochlebstwem, ale za mały… lepiej nie myśleć. Zresztą może się też zdarzyć tak, ze owe ubrania będą idealne… dla teściowej.

Prezent z „ostatniej chwili”

Czyli wszystkie świeczki, zawieszki, ozdoby oraz inne pierdółki, które tylko kurzą się na półkach. Zakupione w ostatniej chwili, aby nie urazić obdarowywanej osoby.

Pościele, ręczniki

Kiedyś kojarzone z prezentem dla Młodej Pary, dziś są wyrazem kompletnego kiczu. Dlaczego? Bo nie dość, że jest to pójście na łatwiznę, to w sumie ciężko trafić w gust tego, komu takie ręczniki i komplet pościeli wręczamy. Nie każdy przecież lubi kwieciste wzoru na pościeli bawełnianej.

Maskotka

Wyraz niewinności i dzieciństwa. Tak, ale nie wtedy, kiedy na karku mamy już 30 lat! To dobre dla nastolatków i dzieciaków, ale my już chowamy taki prezent na dno szafy.

Karnet na siłownię

Niby fajny i użyteczny podarek, ale jako że kobieta podejrzliwą jest, od razu będzie myśleć, że z jej figurą coś jest nie tak. Taki prezent od ukochanego na pewno będzie pretekstem do kłótni, ale jeśli wręcza nam go koleżanka ( szczuplejsza!), to niestety będzie to dla nas obraźliwe.

Sprzęt AGD

Niby przydałby się nowy blender, czy robot kuchenny, ale każda kobieta, która ów podarek otrzyma, czy na swoje urodziny, czy nawet na Dzień Kobiet, będzie nieszczególnie zadowolona. Zwłaszcza jeśli nie lubi gotować, a kuchnię omija szerokim łukiem.

Powielony prezent

Czyli jeśli w zeszłym roku kobieta cieszyła się z podarku, w tym roku będzie tak samo. Jest to logika mężczyzn, niestety u kobiet taka rutyna prezentowa nie jest dobrze widziana. Ukazuje, że po prostu się nie starano w wyborze odpowiedniego prezentu.

Kosmetyki „anty”

Antycellulitowe, antyzmarszczkowe i wszelki inne, które kobieta kupuje w drogerii i po cichu przemyca do domu. Nie, nie, nie! Taki prezent to katastrofa, alarm o podłożu „Zrób coś z sobą!”.

Bielizna wyszczuplająca

Kolejna kategoria prezentów zakazanych. Jak to nie lubimy kilku kilogramów więcej u swojej ukochanej? Bielizna wyszczuplająca to sygnał, że jesteśmy za grube dla naszego mężczyzny i strzał w kolano dla niego!

Oddam Ci pieniądze

Czyli kategoria „Pójdziemy na łatwiznę, a Ty przynajmniej będziesz zadowolona!” Nic bardziej mylnego, jeśli zabierzesz zonę, czy partnerkę do galerii handlowej w dniu jej urodzin z zaproponujesz rundkę po sklepach, by sama sobie coś wybrała, a Ty oddasz jej kasę, to masz gwarancję „cichych dni”.

Każdy kocha prezent. Ale muszą to być prezenty z klasą i wybrane specjalne dla nas i z myślą o nas. Jasne, że zdarzają się prezenty-wpadki, ale lepiej ich unikać za wszelką ceną. Prezent od niechcenia, czy kupiony w ostatniej chwili nie zadowoli żadnej ze stron.

 • Anulka

  kwiatów nigdy za wiele :)

 • makosa89

  drobny gest jest najlepszy :-D

 • karola.p

  kiedyś dostałam bluzkę … dwa rozmiary za dużą :/

 • Dora23

  Ja lubię spontaniczne wypady za miasto :)

 • kacha78

  kwiaty mogłabym dostawać codziennie :D

 • dorota202

  perfumy są fajnym prezentem :))

 • wiki.pol

  misie to najgorsza sprawa… :P

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!