Technologie / Wszystkie artykuły

31277911148_f1d6a5dc4b_b

Pokolenie ze Smartfonem w ręku

Minęły te czasy, gdy telefon stacjonarny był rarytasem dostępnym dla wybrańców. Nie wrócą także te lata, gdy niemal każdy miał telefon komórkowy, który służył wyłącznie do rozmów, a życie toczyło się tuż za progiem mieszkania. Pewna epoka stała się już historią.

stepsinpairs

Audiobook – lepszy niż książka papierowa?

Można by rzec, że audiobook i książka papierowa, to dwie różne parafie. To nie prawda, to dwie różne religie. Spór pomiędzy wyznawcami jednego i drugiego nawarstwia się, ale audiobooki zdobywają coraz większą popularność.

Dlaczego audiobook zamiast książki papierowej?

Na pewno wygodniej. Nie musimy dźwigać tomów książek. Audiobooki mieszczą się w pamięci każdego urządzenia, które jest w stanie odtwarzać muzykę. Dlatego do telefonu czy do odtwarzacza MP3 możemy spakować kilka książek i słuchać ich właściwie w każdej chwili. To oszczędność przestrzeni w naszej torbie. Co prawda jesteśmy uzależnieni od baterii w naszym przenośnym urządzeniu, ale nie jesteśmy zależni od oświetlenia pomieszczenia, w którym akurat przebywamy. Takie angażowanie się w treść książki znakomicie uruchamia wyobraźnie. Jest tylko lektor, fabuła, treść i my. Oszczędność papieru to sprawa oczywista.

Korzyści płynące ze słuchania audiobooków.

Dzięki korzystaniu z audiobooków nauczymy się doskonale słuchać i, co niewątpliwie wpłynie na nasze kontakty z innymi ludźmi, koncentrować na tym, co do nas mówi nasz rozmówca. Taką umiejętność można z powodzeniem wykorzystać podczas wykładów, kursów czy innych zajęć, gdzie uczestnictwo polega na aktywnym słuchaniu. Angażując wyobraźnię i słuch doskonale imitujemy rozmowę z drugim człowiekiem. Lektor czytający audiobooka jest imitacją lektora uczelnianego. Słuchanie audiobooków to sztuka, którą, podobnie, jak czytanie, należy opanować.

Kiedy najlepiej słuchać audiobooka?

Jeśli słuchamy audiobooka w domu, najlepiej go słuchać wtedy, kiedy wykonujemy jakąś mechaniczną czynność, która nie wymaga zaangażowania umysłu np. prasowanie, zmywanie. Korzystanie z książki mówionej bez wykonywania jednocześnie drugiego zajęcia grozi dekoncentracją, a jeśli słuchamy na leżąco, grozi zaśnięciem, co w konsekwencji będzie stratą czasu. Tutaj warto wtrącić, że dla niektórych odsłuchiwanie książek mówionych przed snem, jest znakomitym środkiem na bezsenność, podobnie jak film czy radio. Jeśli nie mamy zajęcia, które możemy wykonywać w czasie słuchania książki, znakomitym pomysłem będzie robienie notatek. Albo w Wordzie, albo na kartce – kwestia wygody. Audioboooków dobrze jest słuchać z rana, kiedy jesteśmy wypoczęci. Podczas jazdy samochodem, tramwajem, podczas oczekiwania w kolejce itp. Możliwość wykonywania drugiego zajęcia podczas słuchania książki to ogromny plus książek mówionych, dzięki któremu stajemy się bardziej efektywni i oszczędzamy czas.

Gdzie zdobyć audiobooka?

W sieci istnieje bardzo dużo stron oferujących audiobooki, za które niestety musimy zapłacić. Ale spore fragmenty książek czytanych, które możemy odsłuchać bez żadnych opłat, znajdziemy na portalu YouTube. Wystarczy wpisać audiobook.pl i już mamy serię audiobooków do odsłuchania. Więc zanim zdecydujemy się na kupno audiobooka, warto zobaczyć, z czym to się je i jak to smakuje. A smakuje bardzo dobrze, o ile książki nie czyta automat typu Ivona albo inny program, który nie oferuje dobrej jakości czytanych treści.

dziewczyna z telefonem siedząca na murku

Smartfon vs. Deska klozetowa

Każda z nas z domu wyniosła, że ręce należy myć. Zawsze przed jedzeniem, zawsze gdy wracamy do domu z miasta, gdzie mamy do czynienia z mnóstwem bakterii. Czyścimy nasze łazienki i ubikacje, ponieważ dbamy o higienę jak nigdy wcześniej, zwłaszcza stało się to modne gdy reklamy zaczęły nam serwować głodne krwi bakterie czekające na każdym rogu

Circleof6app

Najlepsze aplikacje na smartfona dla kobiet

Smartfony obecnie dają nam nieskończoną liczbę możliwości, aby uprzyjemnić sobie życie. Od wszelkiego rodzaju gier przez różne multimedia po bardzo użyteczne aplikacje, które nam ten żywot nie tylko uprzyjemnią, ale i ułatwią.

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost

Najlepsze auta, damski świat motoryzacji

Nie raz można usłyszeć od płci męskiej, że motoryzacja to ich odrębny hermetyczny świat, gdzie kobiety nie powinny mieć wstępu. Nigdy nie dają prowadzić swoich bryk, no chyba że jest gdzieś impreza i trzeba panów szanownych odwieźć do domu.

MOTOROLA FLIPOUT

Najlepsze telefony dla nowoczesnej kobiety

W świecie gdzie liczy się najmodniejszy szczegół, od koloru paznokci u stóp po spinki we włosach, nie może zabraknąć damskich telefonicznych cudek inspirowanych przez artystów. Specjalnie dla Was sporządziliśmy listę najciekawszych propozycji dostępnych na rynku telefonów. Grzeszą przede wszystkim urodą, ale nie brakuje im również wysokiego IQ.

aparat fotograficzny

Instagram – killer fotografii?

Instagram to popularny program do przeróbki zdjęć na smartfony. Zaczynał jako narzędzie dla iPhona, ale z czasem liczba jego użytkowników stała się tak ogromna, że producenci zdecydowali się na wersję dla Androida.