facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Nawilżanie skóry – oliwka i jej zastosowanie

Woman pouring essential oil Beauty

Nawilżanie ciała – skóra po lecie bywa przesuszona i odwodniona na skutek wystawiania jej na długotrwałą ekspozycję promieni słonecznych, które nadając, jej ładny koloryt jednocześnie ją przesuszyły. Jesień jest najlepszą porą na intensywne nawilżenie i regenerację skóry. Zdrowa dobrze nawilżona skóra dłużej zatrzyma opaleniznę oraz będzie ładnie się prezentować w wydekoltowanych kreacjach.

Do nawilżania skóry po prysznicu lub kąpieli idealnie nadaje się oliwka – może to być zwykła oliwka dla dzieci lub też oliwka przeznaczona do nawilżania ciała. Oliwka znakomicie nawilża, skórę nie wywołując, przy tym żadnych podrażnień ani uczuleń. Niewielką ilość oliwki możemy dodać do kąpieli lub też wsmarować po wyjściu spod prysznica w mokrą skórę. Oliwkę należy, wmasować kolistymi ruchami w skórę wykonując, przy okazji masaż i pozostawić do wchłonięcia.

Oliwka zaaplikowana na mokrą skórę doskonale zatrzyma wodę w skórze i nawilży ciało. Osoby z ekstremalnie suchą skórą mogą po wchłonięciu oliwki posmarować dodatkowo skórę balsamem nawilżającym lub natłuszczającym. Oliwka jest też idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią aplikować kosmetyków nawilżających, a jednocześnie borykają się z przesuszoną skórą.

Mała ilość oliwki wtarta pod prysznicem nawilży i delikatnie natłuści, skórę nie zajmując przy tym dużo czasu. Oliwkę możemy też dodać do gotowego peelingu lub też do peelingu, który przygotujemy same z produktów, które posiadamy w kuchni np. peeling sporządzony na bazie kawy, lub soli – peeling z małą ilością oliwki doskonale wypielęgnuje nam skórę, i sprawi, że będzie odświeżona i jednocześnie nawilżona.

Nawilżając, ciało nie należy, zapominać o włosach, które są przesuszone po lecie i wymagają regeneracji. Mała ilość oliwki wmasowana przed kąpielą w suche i rozdwajające się końce włosów pozostawiona na 30 minut sprawi, że włosy będą ładnie nawilżone i zregenerowane. Końce włosów, które nie są, przesuszone nie kruszą się i nie rozdwajają, nie zachodzi więc potrzeba podcinania włosów – jest to istotne dla osób, które zapuszczają włosy.

Nawilżając nasze ciało i włosy warto pamiętać o dłoniach i stopach – mała ilość oliwki wmasowana w wilgotną skórę i pozostawiona na noc odżywi i zregeneruje skórę. Osoby, które mają problem z rozdwajającymi się paznokciami lub suchymi skórkami wokół paznokcia powinny moczyć paznokcie 2–3 razy w tygodniu w małej ilości lekko podgrzanej oliwki – stan paznokci w krótkim czasie znacznie się polepszy, a skórki będą, miękkie i nawilżone.

Nawilżając, ciało od zewnątrz należy, pamiętać o nawilżaniu skóry od środka. Żeby utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia, powinniśmy wypijać odpowiednią ilości płynów około 2, 5 litra (mogą być soki, zielona lub ziołowa herbata, woda). Wskazana jest też dieta z dużą ilością świeżych warzyw – dobrym rozwiązaniem są sałatki warzywne doprawione dwoma łyżkami oliwy z oliwek lub olejem wysokiej jakości np. olejem lnianym, lub innym tłoczonym na zimno oraz spożywanie świeżych najlepiej sezonowych owoców.

Nawilżanie ciała po każdej kąpieli lub prysznicu za pomocą oliwki oraz dbanie o odpowiedni poziom nawilżenia skóry od wewnątrz uzupełniony zdrową dietą w krótkim czasie przyniesie zauważalne efekty w postaci ładnej dobrze nawilżonej i promiennie wyglądającej skóry. Wypielęgnowana gładka i rozświetlona skóra – jest największym atutem każdej kobiety.

 • Agniecha

  Warto zapamiętać :)

 • LOU

  Oliwka zakupiona – czekam na efekty!

 • JUlitka

  Jeśli pomaga na skórki to muszę wypróbować :))

 • JuHu

  Skóra po regularnym stosowaniu oliwki wygląda dużo młodziej :)

 • Angi

  Idealne na przesuszoną skórę :))

 • sara09

  Uwielbiam olejki <3

 • juala1

  idealne na głębokie nawilżenie!

 • karo11

  oliwka do wszystkiego – bardzo dobry pomysł

 • wesołek

  Polecam zwłaszcza przy masażach :D:D

 • Dżona

  Z tą wodą zawsze problem….

 • Koko

  Potrzeba dużej ilości nawilżenia po słonecznym lecie :)

Teraz Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!