facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Sposób na zły humor – 10 produktów, które podniosą Cię na duchu w naturalny sposób!

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz nastrój, a jednym z nich jest odżywianie. Bezpośredni związek pomiędzy jedzeniem a naszym samopoczuciem jest złożony i nie do końca poznany, jednak badania wykazały pozytywny wpływ poszczególnych składników odżywczych na utrzymanie dobrego nastroju. Oto nasze Top 10, które poprawią humor dając naturalnego kopa!

1. Banany

Jeden z najszybszych i najprostszych sposobów by przepędzić muchy z nosa? Banan! Owoc zmieści się do każdej torebki, co więcej- jest pełen węglowodanów, które dodają energii i zwalczają uczucie zmęczenia. Spożywanie bananów korzystnie wpływa na układ odpornościowy, a to za sprawą zawartych w nich antyoksydantów. Owoce są bogate w potas, cynk i magnez. O należytą dawkę magnezu należy zadbać borykając się z przedmiesiączkowymi zmianami nastroju. Banany działają najskuteczniej w towarzystwie innych polepszaczy nastroju.

Spróbuj wyjątkowego, słonecznego koktajlu łącząc smak bananów, jeżyn i wzbogaconego mleka sojowego. Na koniec dodaj łyżkę masła orzechowego by poczuć smak prawdziwego szczęścia.

Podobne artykuły

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!