Trendy / Wszystkie artykuły

13801257385_db2771cf2e_k

Jak zachować świeżość umysłu

Zawsze dbaj o to, żeby mieć świeży umysł. Nie zamykaj się na nowe możliwości, jak i zmiany, które pojawiają się w Twoim życiu – to wszystko wyjdzie tylko na dobre. Poznawanie coraz to nowych rzeczy rozwija. Daje Ci to sposobność doświadczania i ciągłego tworzenia, dzięki czemu nie popadasz w apatię. Jednak nie wszyscy są tego świadomi i warto zawsze o tym przypominać – chociażby poprzez ten artykuł.

Remedios-caseros-de-cosmética-con-miel

Narturalne dezodoranty – zdrowie dla skóry

W tradycyjnych dezodorantach spotkać możemy wiele substancji, które w negatywny sposób oddziałują na naszą skórę. Dodatkowo zawartość alkoholu sprawia, że borykamy się z podrażnieniem i szczypaniem, a wrażliwa skóra staje się zaczerwieniona. Idealną alternatywną dla tych niekorzystnych efektów, są naturalne dezodoranty oparte na ałunie.

google

Wielki powrót bursztynu

Bursztyn, zwany też jantarem, jest kopalną żywicą drzew iglastych lub rzadziej liściastych, powstałą w sposób naturalny przed milionami lat. Zawiera leczniczy kwas bursztynowy. Występuje w 60 odmianach. Jego barwy też są zróżnicowane. Można spotkać białe, żółte, brązowe, czerwone, niebieskie, zielonkawe, bezbarwne, a nawet czarne. Bursztyny często zawierają cząstki organiczne – na przykład owadów, pajęczaków, czy roślin. Cena bursztynu zależy zarówno od wielkości, jak i przezroczystości, kolorystyki, czystości i rzadkości. Najdroższe zatem są te najbardziej unikalne.

Matt Chevalier

Jak zacząć odkładać pieniądze?

Nie jest łatwo zacząć odkładać pieniądze. Większość z nas żyje od wypłaty do wypłaty, wydając na bieżąco to, co zarabiamy. A odkładać trzeba, bo zawsze mogą się przydarzyć jakieś niespodziewane wydatki lub nagłe potrzeby, na które może nie starczyć zwykłej pensji. Jedni odkładają na emeryturę, bo nie wierzą, że państwo zapewni im godną starość, inni na wakacje, studia dla dziecka, remont, nową pralkę albo po prostu na tzw. czarną godzinę. Odkładając co jakiś czas pewną kwotę pieniędzy możemy uniknąć w przyszłości proszenia o pożyczkę rodzinę lub bank. Ale jak się do tego zabrać?

google

Pokolenie nieczytających. Jak dotrzeć do współczesnych ignorantów?

Nieczytanie jest dziś trendy. W wielu kręgach czytanie książek uchodzi za największą dewiację na świecie, a mole książkowe – za odrzutków społecznych. Pokazanie się z książką w niektórych miejscach może być naprawę niebezpieczne i – jeśli przywykło się do własnego uzębienia i zawartości portfela – lepiej tego unikać.

k_vohsen

Moda na śniadanie

Wśród Polaków rośnie świadomość wpływu śniadania na zdrowie i samopoczucie w ciągu całego dnia. Pomaga w tym, zauważalny od jakiegoś czasu trend celebrowania śniadań, rozważne dobieranie pełnowartościowych produktów, a także dostępność dizajnerskich, śniadaniowych gadżetów. Czy zapanowała moda na śniadanie?

dziewczyna na rowerze

Rowery damskie, po mieście ze stylem i gracją

Jazda na rowerze to już nie tylko ekonomia i zdrowy styl życia. Teraz także moda odnalazła wspólny mianownik z rowerem. Już kolorowa sukienka, wiatr we włosach i koszyk pełen owoców na damce nie zwraca ogólnej uwagi. Więc co uczynić, żeby stać się modelową rowerzystką na miejskim wybiegu?