facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Tanie jedzenie na studencką kieszeń

Cybergabi Kuchnia Foto: Cybergabi

Największy problem każdego studenta to przetrwać do pierwszego. Jak tego dokonać opierając się o niewielki zasoby finansowe dowiesz się z treści tego artykułu

1. Lista zakupów na dany tydzień

Pod koniec każdego tygodnia stwórz listę zakupów na następny tydzień. W tym celu porównaj różne gazetki promocyjne z marketów. Zobacz, jakie produkty są aktualnie w niskiej cenie i zastanów się, jakie potrawy możesz z nich sporządzić.

2. Kupienie większej ilości produktu i zamrożenie go

Jeżeli udało Ci się znaleźć produkty w niższych cenach, zakup ich większą ilość. Możesz złożyć się na taki zakup z innymi studentami. To, czego nie wykorzystasz w danym tygodniu na przygotowanie posiłków, wrzuć do zamrażalnika.

3. Zwróć uwagę na produkty znajdujące się na niższych półkach

Zazwyczaj na wysokości naszego wzroku w marketach na półkach rozstawione są produkty w wyższych cenach. Zwróć uwagę na ceny produktów, które znajdują się na niższych oraz wyższych pułkach. Sprzedawcy zazwyczaj w miejscach mniej widoczny układają tańsze produkty, co nie znaczy gorsze jakościowo.

4. Tanie dania mączne

Dania mączne są tanie do przyrządzenia. Możesz z nich przyrządzić kopytka oraz makaron oraz ciasto na pizzę, które możesz zamrozić.

5. Zjadaj produkty przed zakończeniem terminu ważności

Może w lodówce zostały Ci zupełne resztki i nie wiesz, co z nimi zrobić. Termin ważności kończy się lada dzień, a szkoda wyrzucać produkty do kosza. Jeżeli nie masz pomysłu na sporządzenie jakiegoś dania z tych produktów przeszukaj w tym celu internet. Na pewno znajdziesz kilka ciekawych stron jak zrobić coś z niczego.

6. Korzystaj z barów mlecznych

Bary mleczne to miejsce, gdzie możesz zjeść posiłek składający się z dwóch dań w cenie 10 zł. Za taką kwotę możesz zamówić talerz zupy pomidorowej, a na drugie danie pierogi ruskie. Przygotowane przez Ciebie posiłki będą na pewno tańsze.
Może się również zdarzyć, że w danym dniu nie masz pomysłu na obiad albo z powodu zajęć na uczelni brak Ci czasu. W takim wypadku opcja z barem mlecznym wydaję się najlepszym rozwiązaniem.

7. Unikaj zamawiania szybkich dań z opcją dowozu

Takie posiłki są zazwyczaj drogie, ponieważ płacisz tutaj dodatkowo koszty dojazdu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz wydać na inne produkty, z których przyrządzisz kolejne posiłki.

8. Unikaj picia napojów gazowanych soków oraz jedzenia słodyczy

Nie dość, że są niezdrowe i mają w sobie dużo konserwantów i sztucznych barwników to dodatkowo uszczuplają Twoją studencką kieszeń.

9. Wybieraj tańsze sklepy

Robiąc zakupy w sklepie osiedlowym możesz zapłacić o wiele więcej, niż w przypadku takich dyskontów jak Biedronka, Lidl czy Netto. Pamiętaj, aby nie dać się lenistwu i większe zakupy robić w tych sklepach.

  • NiNa

    Bardzo ciekawe porady. Nie tylko dla studentów ;-)

  • pani-domu

    Co do Biedronki to dobrze patrzcie na ceny, Niektóre produkty a w szczególności wędliny wychodzą drożej niż w sklepach osiedlowych,

  • wisienka

    Uwielbiam makarony, więc nie mam problemu z tanimi zakupami. Wystarczy trochę warzyw, czasem kawałek mięsa, jakiś sos i pyszne i tanie danie jest gotowe :P

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!