facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Najlepsze auta, damski świat motoryzacji

Nie raz można usłyszeć od płci męskiej, że motoryzacja to ich odrębny hermetyczny świat, gdzie kobiety nie powinny mieć wstępu. Nigdy nie dają prowadzić swoich bryk, no chyba że jest gdzieś impreza i trzeba panów szanownych odwieźć do domu. Że już nie wspomnimy o tym jak prawią swoje uwagi podczas takiej jazdy, wszystko wiedzą lepiej i cześć. Trochę się zagalopowałam, bo nie mężczyźni będą tematem tego artykułu.

Niedawno ogłoszono wyniki konkursu na Światowy Kobiecy Samochód Roku 2013. Według 12 dziennikarek z całego świata tytuł otrzymał (może raczej otrzymała) Ford Fiesta 1.0 EcoBoost. Kryteria według których kierowały się panie to: stylistyka auta, seksapil, praktyczność wnętrza, łatwość prowadzenia, bezpieczeństwo, porównanie ceny do jakości, ekologia, udogodnienia dla dzieci oraz paleta dostępnych kolorów.

Główną zaletą tego uroczego auta jest spalanie. Według testów fachowych magazynów spalanie zamyka się w 5.5 litrach na 100 km. Dostępna jest w tym aucie funkcja, która podpowiada nam kiedy należy zmienić bieg, aby uzyskać jak najniższe spalanie.

Jednak to chyba bezpieczeństwo przechyliło szale zwycięstwa w plebiscycie. Oprócz 7 poduszek powietrznych w samochodzie odnajdziemy takie systemy jak pomoc przy ruszaniu na wzniesieniach czy najciekawsze Active City Stop. System ten działa tylko przy prędkości do 30km/h, a jego działanie polega na gwałtownym zatrzymaniu się pojazdu gdy na jego torze jazdy pojawi się nagle przeszkoda.

Cena tego auta (silnik EcoBoost 1.0) w zależności od wyposażenia waha się od 51 500 do 72 400 PLN.

Specjalnie dla Was prezentujemy kilka aut tylko i wyłącznie kobiecych.

  • Mery

    chce takie!!!

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!