facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Cosmopolitan, Metropolitan i Martini, czyli poradnik początkującej barmanki

Spotkania w damskim gronie zazwyczaj urozmaicany alkoholem to miłe zdystansowanie się od utrapień dnia codziennego. Najczęstszym naszym rozluźniaczem bez wątpienia jest wino. Na ciekawe, kolorystyczne i przede wszystkim smaczne drinki decydujemy się już tylko raczej w cocktail barach czy klubach. Panują tam jednak horrendalne ceny, a i nie zawsze wielmożny barman się dla nas postara.

Pokażemy wam w tym artykule jak robić sobie samemu drinki w domu, bo nie ma większej radości jak zaskoczyć swoje kompanki koktajlem własnej roboty. Jeśli na taką posiadówe każda z koleżanek się dołoży to zostaną wam grubsze portfele w torebkach. 

Wszystkie te koktajle pochodzą z rodziny o długiej angielskiej nazwie: stirred drinks in chilled cocktail glasses. Stirrowanie czyli mieszanie (broń Boże szejkować) oraz cocktail glasses czyli nazwijmy to kieliszek z długa szyjką i charakterystyczny kształt V, to podstawowe cechy tej rodziny. Jeśli nie posiadamy takiego kieliszka to użyjmy po prostu kieliszka do wina bądź szampana. Ważne jest też, aby przed przygotowaniem drinka schłodzić kieliszek kostkami lodu i wodą gazowaną.

Podobne artykuły

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!