facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Model rodziny – kiedyś i dziś

lenscapbob Ludzie Foto: lenscapbob

Młode małżeństwa chcą najpierw zatroszczyć się pracę, dobre zarobki i dopiero potem myśleć o potomstwie. Młodzi ludzie są świadomi tego, że aby wychować dziecko, potrzebne są do tego pieniądze. Należy wspomnieć, że nie tylko kobiety spędzają czas w domu z dzieckiem. Coraz częściej słyszymy, że mężczyzna jest na urlopie tacierzyńskim. Dzisiejsze rodziny nie są już tak liczne jak kiedyś – w tej chwili większość małżeństw ma tylko jedno dziecko.
Bardzo często spotykane są też rodziny bezdzietne. Mimo to te małżeństwa są szczęśliwe. Ich życie jest pełne przygód, mają dużo znajomych. Powodem decyzji o braku dzieci może być to, że wolą się skoncentrować tylko na swoich potrzebach.
Na topie jest ostatnio problem metody in vitro. Dużo par ma problemy z płodnością. Bardzo chcą założyć rodzinę, ale często zdarza się tak, że jedynym rozwiązaniem dla nich jest adopcja.
W przeszłości ciężko było sobie wyobrazić rodzinę, w której nie było ślubu. Dziś życie na kocią łapę jest bardzo popularne. Jest to wygodne, nie potrzebne są żadne formalności, a w razie wypadku nie trzeba biegać po sądach aby się rozwieść. Dla każdego pojęcie szczęście oznacza co innego. Niektórzy pragną mieć wielką rodzinę, ale już inni są szczęśliwi bez dzieci. Model rodziny zmienił się z biegiem czasu niezwykle bardzo mocno. W dawnych czasach ciężko było sobie wyobrazić niektóre z dzisiejszych modeli. Jednak jesteśmy już przyzwyczajeni i nic już nie szokuje nas tak bardzo.

  • feministka

    Dokładnie! Czasy się zmieniają. Teraz kobieta ma dużo większe możliwości niż dawniej i nie jest typową kurą domową :)

  • monika89

    W sumie wszystko idzie w dobrym kierunku. Kobiety mogą się realizować i robić karierę.

  • Lucy

    A ja podziwiam moja Mamę, bo potrafiła pogodzić życie zawodowe i rodzinne…

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!