facebook

Mexie

Beauty & Lifestyle

Rewitalizacja skóry jesienną porą

Każda pora roku, także i jesień może mieć zarówno zbawienny, jak i negatywny wpływ na naszą skórę. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, naszego stanu zdrowia i samopoczucia. O ile na pogodę wpływu nie mamy, o tyle o dobry stan ciała i ducha możemy zatroszczyć się sami. Pomocy warto szukać w gabinetach medycyny estetycznej.

Jesień to dobry czas na wykonywanie wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Do różnego rodzaju kuracji dołączają zabiegi, którym nie można było poddawać się latem i z których trzeba będzie zrezygnować mroźną zimą. Ponadto przed nami, w perspektywie, zabawy andrzejkowe, święta, wieczór sylwestrowy i karnawał. Warto zadbać o wygląd już teraz, by w czasie uroczystości zachwycać urodą i zarażać optymizmem.

Mezoterapia – właściwe nawilżenie

Przesuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, pamiętającą jeszcze skutki nadużywania letniego słońca pozwoli skutecznie zregenerować zabieg z kwasem hialuronowym. Jest to związek naturalnie występujący w organizmie i odpowiadający, między innymi, za prawidłowe napięcie, nawilżenie i elastyczność skóry. Z wiekiem, gdy produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim także kolagenu, elastyny i sebum, znacznie spada, na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki, staje się ona wiotka i sucha. Przywrócić prawidłowy poziom nawilżenia pomoże jednak mezoterapia. – Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę małych dawek odpowiednio dobranego preparatu regenerującego – wyjaśnia dr Dorota Krzyżanowska-Gernand z NZOZ Przychodnia Lekarska MEDICA. – Jednym z najczęściej polecanych preparatów do zabiegu mezoterapii jest właśnie kwas hialuronowy. Można go podawać śródskórnie w postaci niewielkich grudek, nieco głębiej – linijnie lub płytko w naskórek, wykonując dużą liczbę nakłuć. Dla lepszego efektu mezoterapię poleca się wykonywać w serii, na przykład co 2 – 4 tygodnie – dodaje lekarz. Efektem zabiegu jest wygładzona, bardziej napięta i jędrna skóra.

Polecane preparaty

– Przy wyborze produktów do zabiegów mezoterapii i wypełnień lekarz powinien kierować się rodzajem skóry i defektów estetycznych powstałych u pacjenta, a także jakością, trwałością i bezpieczeństwem stosowanych preparatów – wyjaśnia ekspert z NZOZ Przychodnia Lekarska MEDICA. – Wśród produktów zawierających kwas hialuronowy na szczególną uwagę zasługują Teosyal Meso i Teosyal Redensity szwajcarskiego producenta Teoxane. To preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy, przeznaczony do zabiegu mezoterapii. Teosyal Redensity oprócz kwasu hialuronowego zawiera także kompleks odnawiający skórę. Oba produkty odznaczają się wysoką jakością i skutecznością – mówi dr Dorota Krzyżanowska-Gernand.

Podobne artykuły

Teraz  Mexie.pl jest dostępne także na telefonach. Sprawdź już dzisiaj!